Haber

Milli takım sporcuları Sinop’ta kampa girdi

İngiltere’de düzenlenecek Formula Kite Surfing Avrupa Şampiyonası yarışları öncesinde milli takım sporcuları Sinop’un Akliman Plajı’ndaki kampa girdi.

Milli takım sporcuları, Avrupa Şampiyonası yarışları öncesinde 3 Eylül’de başladıkları antrenmanlarını 10 Eylül’de tamamlayacak. Sporcular, İngiltere’de düzenlenecek kitesurf şampiyonasına katılacak. Sinop’tan İstanbul’a, oradan da İngiltere’ye gidecek sporcular, Türkiye’yi temsil edecek.

Kamp hakkında bilgi veren Türkiye Olimpiyat Uçurtma Sörfü Milli Grup Kaptanı Ejder Ginyol, “Yaklaşık bir haftadır tüm takım arkadaşlarımla birlikte Sinop’ta Milli takım kampımızı yapıyoruz. Sinop daha önce bilmediğimiz bir yerdi. Hiç görmediğimiz bir yerdi. daha önce böyle bir kamp girişiminde bulunduk. Genelde Muğla bölgesinde antrenman yapıyoruz. Yapabiliriz ama Sinop bizim için çok keyifli ve uygun bir yer. Rüzgarı, kumsalları çok hoş bir şehir. Bu da bize çok güzel bir tatil imkanı sağladı. verimli bir kamp dönemi. Sinop bize rüzgârın farklı yönlerden esmesini ve dalga boylarının değişmesini sağladı. Bunlar yurt dışı yarışmalarımız. Bizim için büyük avantajlar. Bizi burada ağırlayan tüm dostlarımıza çok teşekkür ederiz. Çok güzel vakit geçirdik. güzel bir hafta. Buradan pazar günü İstanbul üzerinden İngiltere’ye gideceğiz. Avrupa şampiyonasında ülkemizi iyi bir şekilde temsil edeceğiz. Türkiye’de Sinop’tan kitesurf yapan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Burayı gelip görmenizi tavsiye ederim. çok güzel kamp alanları ve suya erişim alanları var. “İnşallah bundan sonra milli takımda bir Sinopluyu göreceğiz” dedi. -SİNOP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu